Wizyta w biurze pośrednictwa pracy – jakie dokumenty ze sobą zabrać?

Mimo rekordowo niskiego bezrobocia wciąż wiele osób nie może znaleźć satysfakcjonującego je zajęcia. Część z nich decyduje się na szukanie pracy z pomocą profesjonalistów i wybiera się na spotkanie do najbliższej agencji pracy. Jak przygotować się do takiego spotkania i co ze sobą zabrać?

Spotkane z pośrednikiem

Spotkanie z pośrednikiem warto potraktować jak spotkanie z przyszłym pracodawcą. Jeśli chcemy, by polecił nas pracodawcom jako osobę profesjonalną i kulturalną, dokładnie takie wrażenie powinniśmy na nim zrobić. Na spotkanie warto więc elegancko się ubrać i zadbać o siebie. Niechlujny strój czy brak higieny z pewnością zniechęci rekrutera, by pod swoim nazwiskiem polecił nas dalej. Na rozmowę o pracę dopracujmy nie tylko swój wygląd, ale też to, co chcemy o sobie opowiedzieć. Warto przygotować płynne odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rekruterów pytania, a także szczerze zastanowić się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami. Im szczerzej będziemy odpowiadać na pytania, tym bardziej dopasowaną ofertę pracownik agencji będzie w stanie dla nas znaleźć. Nawet jeśli o poprzednich pracodawcach mamy jak najgorsze mniemanie, nie obrażajmy ich i nie krytykujmy.

CV, certyfikaty, uprawnienia…

Na rozmowę warto zabrać ze sobą CV, w którym krótko opiszemy swoje doświadczenie zawodowe. Da ono osobie rekrutującej pierwszy obraz naszej osoby i tego, co umiemy. Agencja pracy często prosi swoich klientów także o dostarczenie zaświadczeń o ukończonych kursach, otrzymanych certyfikatów, czy kopii zdobytych uprawnień. Czasami okazuje się, że dawno uzyskany i zapomniany certyfikat otwiera drogę do nowej firmy. W niektórych zawodach niemożliwe jest wręcz zatrudnienie pracownika nieposiadającego odpowiednich uprawnień. Warto zabrać ze sobą też inne dokumenty, które mają związek z naszym życiem zawodowym. Przypomnijmy sobie, czy nie otrzymaliśmy jakichś nagród, czy dyplomów od poprzednich pracodawców. Rekruterom kopie dokumentów przydają się, gdy próbują zarekomendować daną osobę potencjalnemu pracodawcy.

+48 74 300 00 15