W jaki sposób agencja pracy pomaga w znalezieniu zatrudnienia?

W jaki sposób agencja pracy pomaga w znalezieniu zatrudnienia?

Osoby szukające pracy często trafiają na ogłoszenia, które są  wystawiane przez agencje pracy. Czasami zastanawiają się, dlaczego dana firma, zamiast sama szukać pracownika, korzysta z usług pośrednika. Podpowiadamy: nie ma się czego bać!

Jak działa agencja pracy?

Agencja pracy pomaga pracodawcom w szukaniu odpowiedniego kandydata na dane stanowisko z wielu różnych powodów. Czasami pracodawca nie posiada rozbudowanego i doświadczonego działu HR, dlatego przeprowadzenie rekrutacji woli pozostawić specjalistom. Zdarza się, że niektórzy pracodawcy nie chcą ujawniać się, a na rozmowę do biura pragną zaprosić tylko kilku wcześniej wyselekcjonowanych kandydatów. Zagraniczni pracodawcy z kolei nie władają językiem polskim, dlatego przeprowadzenie rekrutacji zlecają agencji. Powodów szukania pracowników w taki sposób może być naprawdę wiele.

Co to oznacza dla osoby szukającej pracy?

Przede wszystkim to, że agencja pracy ma dostęp do wielu ciekawych ofert. Jeżeli nie uda nam się dostać do firmy, do której aplikujemy, pracownicy agencji prawdopodobnie zaproponują naszą kandydaturę na podobne stanowisko u innego pracodawcy. Dobór stanowiska oczywiście nie może być przypadkowy. Obowiązkiem agencji jest przedstawienie firmie pracownika, który spełnia określone wymagania, a także dopilnowanie, by kandydat podpisał umowę, która nie budzi żadnych wątpliwości. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracy za granicą. Agencja zapewnia tłumaczenia wszystkich dokumentów, pomaga w kwestiach wyjazdu i daje gwarancję, że praca będzie bezpieczna i legalna. Do doświadczonej agencji pracy często wybierają się też osoby, które nie znalazły konkretnego ogłoszenia o pracę, ale nie mają pomysłu na siebie. Po rozmowie z pracownikiem agencji często okazuje się, że wymarzone stanowisko pracy już na nie czeka. Zawsze musimy pamiętać jednak o tym, że ostateczną decyzję o zatrudnieniu danej osoby podejmuje pracodawca.

+48 74 300 00 15