Praca w Polsce dla obcokrajowców – tylko przez agencję

Polska jest atrakcyjnym miejscem pracy dla mieszkańców Europy Wschodniej. Dobre warunki i wysoka pensja to tylko nieliczne z zalet, jakie nasz kraj oferuje. Jednak i tu trzeba być ostrożnym, by nie zostać oszukanym przez nieuczciwego pracodawcę. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji pracy, która zapewnia wsparcie zagranicznym pracownikom oraz ich bezpieczeństwo.

Dlaczego warto pracować w Polsce?

Nasz kraj oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego zarówno Polakom, jak i obcokrajowcom, szczególnie tym pochodzącym z Europy Wschodniej. Agencja pracy ma doświadczenie i znajomość rynku, dzięki którym jest w stanie znaleźć odpowiednią ofertę dla każdego kandydata, który skorzysta z jej usług. Zajmuje się ona nie tylko kwestiami formalnymi dotyczącymi warunków pracy i podpisania umowy, ale również komfortowym zakwaterowaniem pracowników zza granicy. Workprofi  to agencja pracy tymczasowej, która prowadzi współpracę z licznymi firmami nieustannie poszukującymi osób chętnych do pracy w Polsce.

Praca w naszym kraju to możliwość uzyskania nieporównywalnie wyższego wynagrodzenia – zauważyć możemy to szczególnie w przypadku ofert pracy dla obcokrajowców wymagających unikatowego doświadczenia zawodowego czy specjalistycznego wykształcenia. To często jedyny sposób na znalezienie stanowiska odpowiadającego wysokim kwalifikacjom pracownika.

Wyjazd do Polski jest ponadto szansą na poznanie polskiej kultury i tradycji oraz naukę języka polskiego. To nowe i niepowtarzalne doświadczenie, które przyniesie pracownikom zza granicy wiele korzyści – na finansowych rozpoczynając, a duchowych kończąc.

Proces rekrutacji

Rekrutacja prowadzona przez agencję oferująca pracą w Polsce dla obcokrajowców przebiega w sposób prosty. Pierwszy krok wykonać musi kandydat – składa on aplikację, powołując się na konkretną ofertę zamieszczoną przez pośrednika pracy. Następnie agencja analizuje i weryfikuje nadesłane zgłoszenia pod kątem kryteriów i wymagań podanych przez pracodawcę. Następnie agencja przeprowadza telefoniczną weryfikację kandydatów na podstawie ich CV i w ten sposób wyłania pracownika, o którego wyborze informuje pracodawcę. Ostatnim etapem jest dopełnienie formalności związanych z legalizacją pobytu i zatrudnienia pracownika, czym też zajmuje się agencja pracy.

Agencja pracy jako wsparcie

Korzystanie z usług agencji pracy będzie korzystne niezależnie od tego, czy to obcokrajowiec szuka pracy w Polsce, czy też Polak szuka zatrudnienia w kraju lub poza nim. Agencja pacy zawsze będzie nieocenionym wsparciem. Jej zadaniem jest znalezienie pracodawcy najlepszych pracowników, ale ma ona obowiązek wobec zarejestrowanych w niej kandydatów, jakim jest aktywna pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Pamiętajmy, że pracownikom agencji równie mocno co nam zależy na znalezieniu dla nas odpowiedniego stanowiska.

 

+48 74 300 00 15