Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę?

jak napisać wypowiedzenie

Postanawiasz zakończyć współpracę w obecnej firmie? Znalazłeś/aś nową pracę? Przed Tobą jeszcze jeden, ważny krok – napisanie wypowiedzenia umowy o pracę. Z artykułu dowiesz się jak zrobić to w profesjonalny sposób.

Przede wszystkim, wypowiedzenie umowy o pracę powinno być napisane w sposób jasny, zwięzły i profesjonalny. Poniżej znajdziesz przykładowy szablon wypowiedzenia, który możesz dostosować do swojej sytuacji:

[Twoje imię i nazwisko]

[Twoje adres]

[Twój numer telefonu]

[Twój adres e-mail]

[Data]

[Imię i nazwisko pracodawcy]

[Nazwa firmy pracodawcy]

[Adres firmy pracodawcy]

Szanowni Państwo,

Zgodnie z obowiązującym okresem wypowiedzenia, niniejszym złożę wypowiedzenie umowy o pracę zawartej dnia [data zawarcia umowy] na stanowisku [Twoje stanowisko] w firmie [nazwa firmy].

Pragnę poinformować, że moje ostatnie dni pracy w firmie będą miały miejsce po upływie okresu wypowiedzenia, który wynosi [ilość dni okresu wypowiedzenia] dni, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Chciałbym/ Chciałabym serdecznie podziękować za okazaną mi szansę pracy w Państwa firmie i za wszystkie zdobyte doświadczenia. Jestem otwarty/a na wszelkie konieczne procedury związane z zakończeniem mojej współpracy, takie jak przekazanie obowiązków oraz udzielenie wszelkich niezbędnych informacji.

Z wyrazami szacunku,

[Twoje imię i nazwisko]

[Podpis]

Pamiętaj, aby dostosować ten szablon do swojej sytuacji, uwzględniając konkretny okres wypowiedzenia oraz szczegóły związane z Twoim zatrudnieniem. Ponadto, by mieć pewność poprawnie uzupełnionych dokumentów, zawsze warto sprawdzić zasady wypowiedzenia zawartych w umowie o pracę i obowiązujących przepisach lub po prostu zapytać o radę dział kadr w swojej firmie.

+48 74 300 00 15