Dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy?

Coraz więcej Polaków decyduje się pracować za granicą. Nic w tym dziwnego – nasi zachodni sąsiedzi bardzo cenią sobie naszych specjalistów i oferują im o wiele lepsze stawki, niż można zarobić w kraju. Ci, którzy chcieliby popracować Niemczech czy Holandii, często zastanawiają się, jak powinni się zabrać za organizację wyjazdu. Nie ma w tym nic trudnego! Wystarczy, że odwiedzą oni zaufaną agencję pośrednictwa pracy.

Z agencją łatwiej!

Dlaczego warto zacząć w ten sposób? Z wielu względów. Przede wszystkim nie musimy szukać ofert pracy. Dobre agencje mają ich na tyle dużo, by każdy znalazł coś dla siebie. Mamy też pewność, że dana oferta jest prawdziwa i uczciwa. Pośrednicy zazwyczaj latami współpracują z firmami za granicami, które już nie raz pokazały, że cenią sobie fachowców z Polski. Nie musimy też martwić się o żadne kruczki prawne, czy nieznajomość języka przy podpisywaniu umowy. Pracownik agencji przedstawi nam ją w języku polskim, wytłumaczy też kwestie, które będą budziły nasze wątpliwości. To jednak nie wszystko. Praca za granicą wiąże się z przeprowadzką i znalezieniem miejsca zamieszkania, które będzie się znajdowało stosunkowo blisko pracy. Tu również możemy liczyć na pomoc pośrednika. Znajdzie on dla nas zakwaterowanie, z którego dojazdy do pracy nie będą trwały wieki. Pracownicy agencji dbają o to, aby standard mieszkań i domów dla ich klientów był więcej niż „wystarczający”. Pracownicy zazwyczaj mają dostęp do swojego telewizora i szybkiego internetu, dzięki któremu mogą pozostawiać w kontakcie z rodziną.

Nie tylko umowa

Warto pamiętać też o tym, że pomoc agencji pracy zazwyczaj nie kończy się tylko na tym, co jest w umowie. Pośrednicy chętnie informują swoich klientów o tym, gdzie np. warto robić zakupy w okolicy zakwaterowania, lub jak najłatwiej dostać się do większego miasta. Jeśli zdarzyłaby się sytuacja, że klient agencji ma problem z pracodawcą lub właścicielem obiektu, pracownik agencji z pewnością pomoże w negocjacjach. Osoba zainteresowana wyjazdem może dowiedzieć się też, w jaki sposób najtaniej i najszybciej dojechać do miejsca pracy u naszego zachodniego sąsiada z miejsca zamieszkania tutaj, w Polsce. Pamiętajmy, że pośrednicy pracy często mają oferty nie tylko na pracę tymczasową, ale również i stałą. Przy dłuższym wyjeździe warto więc wziąć je pod uwagę.

+48 74 300 00 15