Praca stała

Stała praca daje stabilność i możliwość systematycznego rozwijania kompetencji zawodowych u jednego pracodawcy. Poczucie bezpieczeństwa związane ze stabilnym stosunkiem pracy pozwala skupić się na swoich obowiązkach bez lęku o przyszłość, dzięki czemu pracownicy są bardziej zmotywowani i wydajni. Korzysta na tym również pracodawca, który inwestując w rozwój swojej kadry poprawia konkurencyjność swojej firmy.

Oczekiwania pracodawców 

Pracodawcy mają bardzo zróżnicowane oczekiwania w stosunku do wykształcenia oraz doświadczenia swoich pracowników w zależności od branży, stanowiska oraz specyfiki firmy. Workprofi znając dokładnie wymagania firm, dla których rekrutuje pracowników, wyszukuje kandydatów, którzy będą spełniać oczekiwania pracodawcy i z powodzeniem będą realizować powierzone im zadania. Kadry z Kandydatów jest inny i posiada różne mocne i silne strony. Tylko szczegółowa rozmowa o planach zawodowych i posiadanych kompetencjach pozwalają na wyszukanie odpowiedniego pracodawcy. Nasi konsultanci z wieloletnim doświadczeniem służą pomocą w poszukiwaniu Państwa perfekcyjnej ścieżki kariery. 

Wyodrębniamy 5 grup pracodawców, ze względu na ich oczekiwania w stosunku do kandydatów 

 1. Pracodawcy poszukujący młodych talentów
  Niniejsze firmy poszukują osób młodych, otwartych na wiedzę, kreatywną i zaangażowaną. Przez niniejsze firmy poszukiwane są osoby z niewielkim doświadczeniem ( do 1 roku) i kierunkowym wykształceniem. 
 2. Pracodawcy poszukujący praktyków
  Niniejsze firmy szukają osób z ugruntowanym długoletnim doświadczeniem (minimium 5 lat) na danym stanowisku lub w danej branży. Dla tych firm wykształcenie kierunkowe jest często drugorzędne i nie jest warunkiem koniecznym. 
 3. Pracodawcy poszukujący specjalistów 
  Niniejsze firmy szukają osób z wykształceniem kierunkowym, minimum 2 letnim doświadczeniem, znajomością branży, która od pierwszych tygodni pracy będzie w stanie kompetentnie i samodzielnie realizować powierzone jej działania. 
 4. Pracodawcy poszukujący unikatowych kandydatów
  Niniejsze firmy poszukują osób o unikatowych kompetencjach. W przypadku tego typu rekrutacji wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe nie ma dla pracodawcy najczęściej znaczenia. 
 5. Pracodawcy poszukujący praktyków z pewnymi unikatowymi kompetencjami
  Niniejsze firmy poszukują osób z minimum 2 letnim doświadczeniem na danym stanowisku lub w danej branży z konkretnymi unikatowymi kompetencjami. Wykształcenie w tym przypadku nie jest ważne dla przyszłego pracodawcy. 

Proces rekrutacji

Proces Kandydat Workprofi Pracodawca
Złożenie aplikacji powołując się na konkretną ofertę pracy za pomocą formularza.
Źródła publikacji ogłoszenia o pracę z możliwością złożenia aplikacji:
www.workprofi.pl, www.szukampracy.pl, www.pracuj.pl 
X    
Weryfikacja i selekcja nadesłanych aplikacji pod kątem oczekiwań Pracodawcy   X  
Pierwsza telefoniczna weryfikacja Kandydatów na podstawie CV X X  
Spotkanie celem weryfikacji oczekiwań i predyspozycji na wskazane stanowisko X X  
Analiza referencji Kandydata     X  
Spotkanie z Pracodawcą X X X
Informacja o wyniku rekrutacji   X X